Komu to vo voľbách hodiť?

Autor: Andy Nosko | 24.1.2020 o 20:19 | (upravené 24.1.2020 o 20:37) Karma článku: 5,05 | Prečítané:  362x

Väčšína politikov má kauzy a niečím sa negatívne zviditeľnila... Preto hľadať v sebe chuť študovať volebný program jednotlivých strán môže byť náročné. Ak tú chuť v sebe nenájdeme, tak je dôležité si  zadefinovať, koho nevoliť.

V ponuke je tých strán hojne. Ľavičiari, pravičiari, liberáli, konzervatívci. U každej z týchto frakcií sa dajú nájsť pozitíva aj negatíva. Preto jasná odpoveď na otázku koho voliť nie je taká jednoduchá. 

Dôležité je si jasne zadefinovať, koho nevoliť.

Táto otázka je podstatne ľahšie zodpovedateľná. História nás mnohému môže naučiť a vďaka chybám našich predkov máme možnosť žiť v lepšom a bezpečnejšom svete. Zdá sa ale, že populizmus a šírenie neprávd sú ľahký a efektívny spôsob, ako získať voliča. Najmä takého, ktorý je znechutený vládnymi garnitúrami, ktoré sme na našom Slovensku mali možnosť zažiť a ktoré, bohužiaľ, spôsobili viac škody,, ako úžitku. 

Je ale nevyhnutné si jasne a nahlas povedať, kto určite NIE JE ALTERNATÍVOU!

Sú to fašisti. 

Pamätáte si zrušenú stranu Slovenská pospolitosť? Čím sa líši od súčasnej Kotlebovej strany? V zásade ničím. Jediný rozdiel je, že kotlebovci sa naučili používať miernejší slovník, zapierať svoje skryté úmysly a hodnoty a prišli na efektívny spôsob, ako zväčšiť svoju voličskú základňu - našli spoločného nepriateľa v podobe migrantov, LGBT a liberálov. 

Sú to skutočne naši najväčší nepriatelia a bezprostredná hrozba?

Koľko migrantov ste už na Slovensku videli? Aké percento obyvateľov sú homosexuáli a ako presne nám ubližujú? Je liberalizmus problémom v dnešnom svete? 

Nie je skútočným problémom Slovenska a Slovákov nefungujúci právny štát, korupcia, tunelovanie štátnych firiem, klientelizmus, zlá úroveň školstva, zdravotníctva, zlé sociálne služby a nízke dôchodky?

A viete, ako chcú kotlebovci riešiť tieto problémy? Nijak, pretože sa im vo svojich plánoch analyticky nevenujú a neprichádzajú so systémovými riešeniami. Namiesto expertov a odborníkov majú na kandidátke extrémistov, fašistov a ľudí, ktorí majú tak blízko k odbornosti, ako Andrej Danko.

Kotlebovci nám jasne ukázali, ako vedia spravovať verejné financie. V Bansko Bystrickej župe ostala po nich spúšť. Zmanipulované verejné obstarávania, rodinkárstvo a úplatky.

A teraz si predstavte, že im dáte väčšiu moc a kontrolu nad štátnym rozpočtom. Budú ovládať silové zložky, školstvo, zdravotníctvo. Tá predstava ma desí a skutočne sa obávam, kam nás môžu dostať a koľko životov môžu zničiť. 

Svoj hlas hoďte zodpovedne. Myslite na svoju rodinu, na svoje deti a na svoju budúcnosť. 

História nám ukázala, čo nastane, ak sa ľudia nechajú oklamať a dovolia fašistom vládnuť.

 

Držme si palce. V stávke je veľa. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?