Mr. President

Autor: Andy Nosko | 28.12.2016 o 17:20 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  829x

Trump, novodobé synonymum pre pojmy ako zlo, nenávisť, šovinizmus, xenofóbia, rasizmus.. mohol by som pokračovať a mnohí by sa za presvedčenie o pravdivosti týchto slov boli schopní aj pobiť...

Pokúsim sa vyjadriť môj názor v pár riadkoch, hoci riskujem, že budem označovaný za nacistu a xenofóba. 

Osoba Donalda Trumpa mi nikdy nebola sympatická, považoval som ho za nafúkaného, egocentrického a neohrabaného business man-a. Nenechajte sa zmiasť, stále ho za takého považujem a jeho prejavy a stanoviská iba potvrdzujú túto  moju domnienku. Tieto jeho rysy a vlastnosti nie sú samozrejme ľahko prehliadnuteľné, ale teraz, keď si ho už tí Američania spolu so svojim skvelým volebným systémom nepriamej demokracie , teda hlasu voliteľov, zvolili, nám neostáva nič iné, iba rešpektovať túto voľbu a kalkulovať s možnými scenármi, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia aj Slovensko.  

Trump po zvolení za prezidenta USA v mojich očiach ostal tým istým buranom s jediným rozdielom, že od 20. Januára 2017 bude významným hráčom v globálnej hre politikov a oligarchov. 

Jednu-dve pozitívne veci by som na ňom ale predsa len našiel a práve vďaka nim ho považujem za lepšiu volbu, ako vojnovú štváčku Hillary. Tou prvou je jeho postoj ku konfliktom na blízkom východe - už počas kampane niekoľko krát vyhlásil svoj pomerne pozitívny postoj k Rusku a toto je základom pre mier, pretože geopolotické záujmy jednej, či druhej strany viedli ku viacerým konfliktom z ktorých vznikli ešte väčšie - či už zvrhnutie Kaddáfiho, čo bolo impulzom pre vznik ISIS, OSN nepodporovaný útok spojencov na Irak alebo na druhej strane Krym, východná Ukrajina a Čečensko.

Tým druhým pozitívom by som označil jeho nie zrovna priateľský vzťah a odovzdaný postoj k politike, ktorú predvádza Čína. Tá Čína, ktorej sa podlieza nejeden západný predstaviteľ, následkom čoho doteraz neboli prijaté žiadne kroky pre oslobodenie Tibetu, ktorý je okupovaný viac, ako polstoročie. Tento svoj postoj už viac krát nepriamo, ale ja priamo vyjadril aj po zvolení a to ja napriek tomu, že Čína je najväčším veriteľom USA - vlastní štátne dlhopisy v hodnote niekoľko sto miliárd a tým de facto drží USA za gule.

Ak tieto dve pozitíva zvážim a predstavím si scenáre, ktoré môžu byť ich následkom, tak mi príde Trump ako lepšia cesta.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Krajcer: Najväčšiu podporu v koalícii má Rezník, zaujímavá je kandidatúra Ruttkaya

Exminister kultúry pre SME hovorí, že aj koaliční poslanci ho presviedčali, aby kandidoval.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Hráčov NHL mohla odradiť zlá skúsenosť.


Už ste čítali?